NEPAMIRŠKITE PASIIMTI ČEKIO!

Bloziene

Odeta Bložienė

Laukdama parduotuvėje prie kasos kone kasdien pastebiu, kad už pirkinius atsiskaitę gyventojai į mokėjimo kvitą dažniausiai numoja ranka. Čekis paprastai nerūpestingai išmetamas į čia pat esančią šiukšliadėžę į jį net nepažvelgus. Išties, pirkinių čekį saugome nebent įsigiję didesnės vertės pirkinį, pavyzdžiui, buitinę techniką, kad gedimo atveju galėtume pasinaudoti garantiniu aptarnavimu. Tačiau šis, iš pirmo žvilgsnio mažos reikšmės popierėlis gali būti vertingas ir kitais atvejais jei tik žinote, kaip juo teisingai pasinaudoti. Jums pateiksiu keletą argumentų, kodėl visada turėtumėte reikalauti pirkinio čekio.

Turbūt kiekvienam yra pažįstama situacija, kuomet paskubomis įsigijus patikusį, tačiau nereikalingą daiktą, persekioja kartėlis dėl neapgalvoto išlaidavimo. Dar blogiau, jei šis pirkinys paliko ir nemažą „skylę“ jūsų šeimos biudžete. Turėdami pirkinio čekį, šią „skylę“ galite nesudėtingai „užlopyti“ grąžinę nepageidaujamą pirkinį pardavėjui. Tokią jūsų teisę užtikrina ES įstatymai (su tam tikromis išimtimis apatiniam trikotažui, kosmetikai, kūdikių drabužėliams, kt.), kuriais remiantis daugelį kokybiškų, tačiau jums nepatinkančių prekių galite grąžinti per 14 dienų nuo įsigijimo dienos be jokių svarių priežasčių. Žinoma, tam reikalingas ir pirkimą įrodantis dokumentas, kitaip norėdami grąžinti daiktą priklausysite nuo pardavėjo malonės. Pirkimo čekis bus reikalingas ir tuo atveju, jeigu neapsižiūrėjęs įsigijote nekokybišką, brokuotą ar galiojimo laiką baigusį produktą (kas, deja, ne taip retai ir pasitaiko). Pateikus čekį, pinigai už vartojimui netinkamą prekę bus nedelsiant grąžinti, o jo neturint – liksite ir be prekės, ir be pinigų.

Pirkinio kvitas pridėtas prie dovanos, taip pat nebelaikomas etikos pažeidimu. Priešingai – jei dovanos gavėjas nesivadovauja liaudies išmintimi „dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“ ir nereikalingų daiktų namuose nekaupia, galimybę grąžinti ar pasikeisti netikusią dovaną jis tikrai įvertins. Be to, anot etiketo specialistų, čekiai ir etiketės yra tarsi įrodymas, kad daiktas yra naujas, o ne perdovanotas. Jei vis dėlto čekis dovanų dėžutėje jums nepriimtinas, jį būtinai saugokite patys visą garantijos laikotarpį – daikto gedimo atveju tai tikrai įvertins dovanos savininkas.

Jei mėnesio pabaigoje vis „pritrūkstate“ iki algos, jums taip pat greičiausiai padės kvitai. Norėdami tiksliai įvertinti, kur išleidžiate pinigus, stenkitės bent mėnesį kaupti visų pirkinių kvitus, o mėnesio pabaigoje įvertinkite, kur daugiausiai išleidote pinigų. Matydami realią savo išlaidų situaciją galbūt apsispręsite atsisakyti kasdienių smulkių pirkinių, nepastebimai „tirpdančių“ jūsų finansus: cigarečių, puodelio kavos pakeliui į darbą, dar vieno kokteilio bare ar skanėstų pietų pertraukos metu.

Na ir paskutinis argumentas, kodėl neturėtume praleisti progos paprašyti čekio – tai galimybė mažinti šešėlio apimtis šalyje. Lietuvos laisvosios rinkos instituto duomenimis, šešėlinė ekonomika vis dar sudaro apie ketvirtadalį šalies bendrojo vidaus produkto, taigi valstybės biudžetas kasmet praranda nemažą dalį pajamų, kurias galėtų panaudoti šalies visuomenės gerovės kūrimui. Reikalaudami už parduodamą prekę ar suteiktą paslaugą čekio mes demonstruojame nepakantumą šešėliui ir skatiname verslą siekti skaidresnės veiklos.

Tiesa, jei vis dėlto nenorite rinkti čekių ir neturite laiko jų tvarkymui, kontroliuoti savo išlaidas ir kovoti su šešėliu galite už pirkinius atsiskaitydami elektroniniu būdu. Pavyzdžiui, atsiskaitant mokėjimo kortele, jūsų pirkinių istorija yra automatiškai „įrašoma“, todėl savo išlaidų analizę visuomet galite atlikti interneto banko sistemoje. Be to, net jei ir neturėsite pirkinio kvito, sąskaitos išrašą galėsite pateikti kaip pirkimo įrodymą prekės grąžinimo ar keitimo atveju.

Šaltinis: pinigukarta.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s