Patarimai, kaip sutaupyti virtuvėje (I)

Viena didžiausių išlaidų grupių šeimos biudžete yra išlaidos maistui. Kiek sutaupysime virtuvėje, priklauso nuo kelių pagrindinių priežasčių:

  • kaip apsiperkame;
  • kaip išnaudojame ir panaudojame turimus produktus;
  • kaip sugebame planuoti.

Gaminkite namuose. Jei procesas atrodo nuobodus, paskatinkite prisidėti šeimą. Vienu kartu galite pagaminti daugiau ir užšaldyti – nereikės pirkti pusgaminių. Sutaupysite laiko ir pinigų, valgysite sveikiau ir skatinsite ekologišką vartojimą, nes nepirkdami pusgaminių sunaudosite mažiau plastikinių indų ir pakuočių. Patarimu galima pasinaudoti ir ruošiant gaminius iš tešlos – pasidarykite daugiau tešlos, nei jums reikia tam kartui, ir užšaldykite. Tai ypač tinka trapios tešlos sausainiams. Tąkart papildomai laiko sugaišite nedaug, o kitąkart, kai užsimanysite skanėstų ar užklups netikėti svečiai, jums nereikės bėgti į parduotuvę pirkti vaišių. Sutaupysite ir patys vykdami į svečius.

Suplanuokite savaitės meniu. Jei skamba pernelyg ambicingai, pradėkite nuo poros dienų. Neretai po vakarienės ar pietų lieka maisto likučių ir kartkartėmis juos tenka išmesti. Planuodami meniu, tikėtinus vienos dienos likučius panaudokite kitos dienos patiekalams. Taip bus lengviau sudaryti pirkinių sąrašą ir nereikės kiekvieną dieną eiti į parduotuvę. O rečiau eidami į parduotuvę išvengsite neplanuotų, nereikalingų pirkinių, taigi sutaupysite ir laiko, ir pinigų.

Sodelis ant palangės. Tik pagalvokite, kiek pinigų išleidžiate įvairiems prieskoniams ir jų indeliams, kiek kitados buvusių „šviežių“ bazilikų ir petražolių išmetate iš šaldytuvo kiekvieną mėnesį. Minimaliai investavę į sėklas ir vazoną galite pagardinti savo patiekalus kaskart šviežiomis petražolėmis, rozmarinais, bazilikais, raudonėliais ir šalavijais ar mėgautis aromatinga šviežių mėtų arbata. Šiomis žolelėmis itin nesudėtinga rūpintis. Jūsų mini sodas ne tik bus ekonomiškas ir ekologiškas – jis taip pat papuoš virtuvę ir skleis malonų aromatą.

balkonas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s